Statystyki konińskich zawodników w sezonie 2015/2016

Sezon 2015/2016 zakończony, a to oznacza, że mamy ostateczne rozstrzygnięcia w klasyfikacjach najlepszych zawodników w Koninie. Oto statystki konińskich zawodników uzyskane w tegorocznych rozgrywkach.

Najlepszym strzelcem 1 ligi został Adam Wawrzyniak (KS ELPAK KONIN) z 79 bramkami, drugie miejsce zajął Damian Tylak (KS KONIN), który strzelił 56 goli, a na trzeciej pozycji uplasował się Piotr Paczka (GĄSIORY FC) z wynikiem 52 trafień.

Najwięcej tytułów MVP zdobył w minionym sezonie Piotr Paczka (GĄSIORY FC), którego najlepszym zawodnikiem meczu wybierano 11 razy. Na drugim miejscu w tej klasyfikacji uplasował się najlepszy strzelec ligi, czyli Adam Wawrzyniak (KS ELPAK KONIN) – 8 tytułów MVP oraz Marcin Duryński (GĄSIORY FC).

Najlepszym zawodnikiem ligi został jej najlepszy strzelec, czyli Adam Wawrzyniak (KS ELPAK KONIN), który zdobył w całym sezonie 88 punktów. Na drugim miejscu uplasowali się z kolei ex aqeuo Marcin Duryński (GĄSIORY FC) i Piotr Paczka (GĄSIORY FC), którzy zgromadzili po 78 oczek.

Najlepiej punktującym bramkarzem ligi został Łukasz Kobielski (FC KATY), który zgromadził na swoim koncie 59 oczek. Drugie miejsce w zestawieniu golkiperów zajął Daniel Kubiak (KS ELPAK KONIN) z wynikiem 48 punktów, a trzecie miejsce przypadło w udziale Mateuszowi Nurkiewiczowi (Dynamo Quatro Konin) i Sebastianowi Pałuckiego (GĄSIORY FC), którzy zdobył w sezonie po 40 oczek.