Statystyki: „ogień”, „bomba”, „sensacja”.

Do końca sezonu pozostał zaledwie miesiąc, dlatego czas rzucić okiem na statystyki. 

Na pierwszy ogień 3 Liga 

Mimo iż wystartowała dopiero niedawno, cieszy się dużym powodzeniem. O awans do wyższej ligi walczy 5 drużyn (każda gra 8 meczy). Wprawdzie nie znamy dobrze wszystkich zawodników, ponieważ znaczna część z nich dołączyła do Playarena Konin w poprzednim oknie transferowym, to mała statystyka pomoże nam lepiej poznać ich potencjał. 

Póki co najlepszym bramkarzem jest Andrzej Janke (Team Reiss Konin), który wydaje się podporą drużyny zdobywając 3 tytuły MVP w 6 meczach. Jednakże w walce o tytuł „Najlepszego Bramkarza 3 Liga” są też Mateusz Młodzieniak (Przyjaciele Piwa Fc) i Łukasz Sipa (Topazowa Team). Tymczasowo korona króla strzelców jest w rękach Mateusza Waleriańczyk, który zdobył 14 bramek dla Finezja Team. Ale po pietach depczą mu Dominik Błaszczyk (12 goli) i Adam Sławski (11 goli) z Przyjaciele Piwa. Nie daje o sobie zapomnieć też weteran Playarena Konin – Kornel Broniszewski (10 goli), który gra w tym sezonie dla Finezja Team. Każda z drużyn ma do rozegrania jeszcze po 2 spotkania ligowe, dlatego walka o tytuł „Najlepszego Strzelca 3 Liga” nie jest jeszcze rozstrzygnięta. Tak samo w boju o „Najlepszy Zawodnik – MVP 3 Liga” wszystko może się zdarzyć. Mimo iż to Andrzej Janke (Team Reiss Konin) jest obecnie liderem (3 tytuły MVP) to zaraz za nim są Łukasz Szczotkiewicz (Przyjaciele Piwa Fc), Mikołaj Kościelski (Topazowa Team) i Łukasz Sipa (Topazowa Team) każdy z nich mając po 2 tytuły MVP. Ranking najlepiej punktujących zawodników podzieliły między sobą Przyjaciele Piwa Fc i Team Reiss Konin (w top 10 znajduje się 6 zawodników Przyjaciół oraz 3 graczy Reissa).  

Chociaż 3 liga wydaje się być zdominowana przez Przyjaciele Piwa Fc, którzy po 6 kolejkach mają komplet punktów, to indywidualne statystyki zawodników pokazują wyrównany poziom umiejętności piłkarskich w lidze. Czy to oznacza, że to właśnie team play i chemia pomiędzy Przyjaciółmi pozwala im na aż taka dominacje w lidze? Odpowiedz na to oraz inne pytania poznamy za kilka tygodni i w przyszłym sezonie. 

Czy dojdzie do sensacji i niespodzianki w 2 Lidze? 

2 Liga to zaplecze konińskiej ekstraklasy, ale w każdej kolejce drużyny udowadniają swoja gotowość na dołączenie do czołówki Konina.  

Jak na razie najlepszym bramkarzem jest Karol Popiela (Tigers Konin), ale za nim w rankingu są Eryk Adamiuk (Stulejorze FC) i Patryk Larecki (Young Veterans FC). Różnica między zawodnikami jest niewielka dlatego miejmy nadzieje, że Adamiuk i Larecki nie wypowiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Walka o tytuł „Najlepiej Punktujący Zawodnik 2 Liga” jest już rozstrzygnięta. Nagroda powędruje do rąk Dominka Frontczaka ze Zwierzyniec Konin, którego już nie da rady dogonić jego kolega z drużyny – Kuba Budziński. Warto zauważyć, że podobnie jak w 3 lidze, tak i w 2 lidze, ranking „Najlepiej Punktującego Zawodnika 2 Liga” został podzielony pomiędzy dwie drużyny – Zwierzyniec Konin i GOl-Asy – z dominacja lidera 2 ligi. W rankingu dziwi obecność tylko jednego zawodnika Young Veterans FC, którzy w tabeli ligowej są ponad drużyną GOl-Asy. Jednakże oznacza to tylko większą systematyczność w grze Asów. 21:9, 21:3, 27:6 i REKORDOWE 51:1, to wyniki kilku ostatnich meczy w 2 lidze. Niesamowite grady bramek namieszały w tabeli „Króla Strzelców 2 Liga”. Natomiast zwycięstwo GOl–Asy 51:1 przeciwko CHRK Charakterni Wojownicy jest rekordem konińskich boisk. 

Do niespodzianki może dojść w walce o tytuł „Najlepszego Zawodnika – MVP 2 Liga”. W boju pozostają tylko Dominik Frontczak (Zwierzyniec Konin) i Karol Popiela (Tigers Konin), którzy zdeklasowali rywali oboje mając po 9 tytułów MVP (3. miejsce w rankingu Tobiasz Skibiński (Charakterni Konin) zaledwie 5 MVP). To czy ostatecznie tytuł trafi do zawodnika lidera 2 ligi czy dojdzie do małej niespodzianki i tytuł zgarnie bramkarz szóstej drużyny w lidze, dowiemy się już za dwa tygodnie. 

1 Liga, czyli bomba z zapalnikiem czasowym… 

Tutaj jeszcze nic nie jest jasne, a o wszystkim zadecydują detale! 

Jak na razie najlepszym zawodnikiem – MVP jest Paweł Silny (PNZ Konin) z sumą 9 złotych gwiazdek. Jednak do końca sezonu pozostały tylko 4 kolejki, dlatego w walce pozostają jeszcze Mateusz Borowski (Gąsiory FC) i Patryk Kąpielski (Zieloni Konin), oboje mając po 6 tytułów MVP. Darek Janowski (PNZ Konin) czy Adam Dylewski (Gąsiory FC)? Który z tych dżentelmenów zdobędzie tytuł „Najlepszego Bramkarza Playarena Konin”? Różnica, pomiędzy Janowskim a Dylewskim to zaledwie 2 pkt (Janowski – 102 pkt – 4 MVP; Dylewski – 100 pkt – 4 MVP). Dlatego to który golkiper zdobędzie wymarzony tytuł, będzie zależało od zwycięstwa w meczu albo kolejnej złotej gwiazdki MVP. „Najlepiej Punktującym” zawodnikiem jest Paweł Silny (PNZ Konin), ale nie może się on jeszcze cieszyć z tytułu, bo w grze pozostało jeszcze… aż sześciu innych zawodników.

Jak widać w tabeli, różnice między zawodnikami są bardzo małe i wszystko jeszcze może się zmienić. 

Wisienka na torcie to „Król Strzelców Playarena Konin”. Adam Wawrzyniak (KS ELPAK KONIN) ma 60 strzelonych bramek (co stanowi aż 40% bramek zdobytych przez ELPAK) i jest liderem tabeli strzelców. Wydawałoby się, że tytuł powędruje do niego, gdyż Wiktor Kacprzak (Dynamo Konin) i Paweł Silny (PNZ Konin) tracą do snajpera ELPAKu następująco 15 i 18 goli. Jednak przyjrzeliśmy się obu zawodnikom i wnioskujemy, że ich wysoka forma i dyspozycyjność strzelecka wciąż zagrażają Wawrzyniakowi. W ostatnich trzech meczach Kacprzak strzelił 18 goli, a Silny 10 bramek. 

Jednakże, najciekawszy jest układ tabeli 1 ligi. Po raz kolejny z rzędu mistrzostwo powinno zapewnić sobie Dynamo Konin. Ale w walce o wice-mistrzostwo pozostają ZTR Boys, Gąsiory FC i KS ELPAK KONIN. Różnice między tymi trzema drużynami do zaledwie 1 pkt.

 

Bez wątpienia w tych ostatnich kilku tygodniach sezonu 2017/2018 czekają nas niespodzianki na wszystkich ligowych szczeblach. Szczególnie w konińskiej ekstraklasie wszystko wyjaśni się w ostatniej kolejce, ponieważ jak widzimy, przysłowiowy diabeł tkwi w szczegółach.

Linki do statystyk:

1 Liga

2 Liga

3 Liga