Szlagierowe spotkania w I rundzie III edycji Pucharu Konina

W sali konferencyjnej hali „Rondo” w Koninie 19 marca zostało przeprowadzone losowanie Pucharu Konina, dzięki któremu wyłoniliśmy pary pucharowe. Niespodzianek nie zabrakło.

Duża liczba losowań przynosi nam niespodzianki, które dodają dodatkowych emocji. Nie inaczej było tym razem. W spotkaniu pierwszej rundy Pucharu Konina czeka nas szlagierowe spotkanie dwóch czołowych drużyn ligi. W I rundzie spotkają się drużyny Elpaku Konin z KS Konin. Elapk Konin jest zdobywcą ubiegłorocznego Pucharu Konina, aktualnie zajmuje 2 miejsce w lidze, natomiast KS Konin plasuje się o jedno oczko niżej, na miejscu trzecim. Niewątpliwie spotkanie to przysporzy nam dużo emocji, i niestety już w pierwszej rundzie będzie musiał odpaść jeden z faworytów  Pucharu.

Drugą parą w I rundzie jest drugoligowiec PZN Konin, który podejmie pierwszoligowca Green Warriors. Będzie to doskonała okazja PZN Konin na sprawdzenie się z pierwszoligowym rywalem zajmującym 13 miejsce w I lidze.

Zieloni Konin podejmą w I rundzie również pierwszoligowca AKP Konin. Drużyny te w tabeli plasują się blisko siebie, Zieloni Konin zajmują miejsce 7, a AKP miejsce 9. Trudno w tym meczu wskazać zdecydowanego faworyta do 2 rundy.

Drugim szlagierowym spotkaniem można nazwać również mecz pomiędzy Dynama Quatro Konin z FC Katy. Są to drużyny, które zajmują czołowe miejsca w I lidze.

Dynamo Quatro Konin jest to aktualny lider rozgrywek. Niewątpliwie duży opór w tym meczu będą chciały stawić  FC Katy, które zajmują 4 miejsce w tabeli. Będzie to na pewno mecz, który może nam przynieść zaciętą rywalizację obu drużyn.

Husaria Izoserwis Konin podejmie w I rundzie Stulejorza FC. Husaria w pierwszej lidze zajmuje 11 miejsce w tabeli. Stulejorze FC jest to drużyna  2 ligi, czy podejmie walkę z pierwszoligowcem? O tym przekonamy się po tym pojedynku.

W 2 rundzie pierwszą parę będą tworzyć  F.C Bianconeri, którzy rozegrają mecz ze zwycięzcą I rundy  meczu pomiędzy Elpak Konin- KS Konin. F.C Bianconeri aktualnie zajmują 10 miejsce w lidze, i czeka ich nie lada wyzwanie w meczu pomiędzy jedną z wymienionych drużyn.

Tigers Konin- drugoligowiec, również zacznie zmagania pucharowe od 2 rundy. Drużyna Tigersów zmierzy się ze zwycięzcą meczu PNZ Konin-Green Warriors.

Zespół Byle do Przerwy plasujący się na 12 miejscu w tabeli podejmie zwycięzcę I rundy meczu pomiędzy Zieloni Konin-AKP Konin. Będzie to na pewno trudne spotkanie dla drużyny Byle do Przerwy.

Rozpoczynający zmagania od drugiej rundy, zespół drugoligowy ZTR Boys zmierzy się w 2 rundzie ze zwycięzcą meczu FC Katy- Dynamo Quatro Konin.  Dla zespołu ZTR Boys będzie to niewątpliwie bardzo trudny mecz, i miejmy nadzieję, że będą starali się stawić opór wyżej notowanemu rywalowi.

Mecze pucharowe od 2 rudny rozpoczną również drużyny Korony Konin z FC Potęgami. Korona Konin jest to zespół drugoligowy, podejmie on FC Potęgi, którzy zajmują 14 miejsce w lidze.

Young Veterans FC- zespół drugoligowy czeka w 2 rundzie na zwycięzcę meczu I rundy pomiędzy Husarią Izoserwis Konin-Sulejorze FC.

Zmagania od 2 rundy rozpoczną zespoły El Żychlino i Gąsiory FC. El Żychlino to zespół drugoligowy z aspiracjami awansu do I ligi rozgrywek. W 2 rundzie pucharu przeciwnikiem ich będzie zespół zajmujący 5 miejsce w I lidze. Będzie to doskonała okazja El Żychlino, do zmierzenia się z wyżej notowanym rywalem.

Ostateczne terminy rozegrania meczów pucharowych wyglądają natomiast następująco:

– 1 runda: do 15 kwietnia 2017 – Faza Grupowa (A, B, C, D, E)
– 2 runda: do 6 maja 2017 – 1/8 Finału (A, B, C, D, E, F, G, H)
– 3 runda: do 20 maja 2017 – Ćwierćfinał ( I, II, III, IV)
– Półfinały: do 3 czerwca 2017

Jak widać, pary III edycji Pucharu Konina przedstawiają się interesująco. Niestety dla niektórych drużyn los nie był łaskawy i trafiły na znacznie wyżej notowanego rywala. W I rundzie zostały wylosowane również pary, które zajmują czołowe miejsca w lidze. Ale niestety takie jest losowanie. Emocji na pewno nie zabraknie. Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie rozgrywek pucharowych.