W czołówce coraz ciaśniej – podsumowanie 5. kolejki

5. kolejka 1 ligi konińskiej za nami. Wysokie zwycięstwo zanotował w niej lider rozgrywek KS Elpak Konin, który nie miał problemów z pokonaniem rewelacji tego sezonu FC Protez. Tuż za Elpakiem (18 punktów) wciąż znajdują się jednak KS Konin, wspomniane FC Protezy i… Gąsiory FC. Wszystkie wymienione ekipy mają na swoim koncie po 15 punktów.

Wyniki meczów 5. kolejki

KS Elpak Konin nie zawiódł swoich sympatyków. W 5. kolejce odniósł 13. zwycięstwo z rzędu w konińskich rozgrywkach, dzięki czemu pozostaje jedyną niepokonaną drużyną w obecnym sezonie. FC Protezy nie sprostały swojemu rywalowi. Strzeliły Elpakowi tylko 2 gole i przegrały wysoko 2:9. Również tylko 2 bramki z siatki wyciągał bramkarz mistrza Konina Łukasz Kobielski. Jego FC Katy zaaplikowały drużynie Mateusza Nurkiewicza 5 trafień, co zapewniło im 3 punkty i awans na 5. pozycję w ligowej tabeli. Nieznaczne zwycięstwo zanotowała natomiast drużyna Gąsiorów FC, która 4:3 pokonała beniaminka KS Orlico Konin, prowadzonego przez najbardziej doświadczonego bramkarza w rozgrywkach Playarena Konin, Kamila Szumińskiego. Drużyna KS Konin oraz Iskra Konin nie grały w 5. kolejce, ale wygrały swoje spotkania walkowerami ze względu na wycofanie się z gry ich przeciwników, czyli KKS Chuwdu KKS i Sparty Zdechłe Żółwie.

FC Katy 5:2 AKP Konin
14.10.2015 19:30

KS Elpak Konin 9:2 FC Protezy
18.10.2015 11:00

Gąsiory FC 4:3 KS Orlico Konin
17.10.2015 12:00

Iskra Konin 3:0 KKS Chuwdu KKS (wo.)
Sparta Zdechłe Żółwie 0:3 KS Konin (wo.)
Najlepsza szóstka 5. kolejki

*Przypominamy, że do najlepszej szóstki kolejki wybieramy najlepiej punktujących zawodników, tak więc największe szanse, aby się w niej znaleźć, namją „zawodnicy meczu” grający w drużynach, które wygrały swoje mecze. W przypadku uzyskania przez kilku graczy takiej samej liczby punktów, wybieramy strzelca większej liczby bramek. Jeśli również tutaj będzie remis, o wyższym miejsce w klasyfikacji decyduje całkowita liczba  punktów na koncie zawodnika. Co ważne, klasyfikowani mogą tylko zawodnicy z uzupełnionymi kartami profilowymi.

Bramka: Łukasz Kobielski (FC Katy). Defensywa: Bartek Borkiewicz (FC Katy, 2 gole), Mateusz Szymański (KS Elpak Konin, 2 gole), Marcin Duryński (Gąsiory FC, MVP meczu z Orlico). Ofensywa: Adam Wawrzyniak (KS Elpak Konin, 2 gole, MVP meczu z Protezami), Kamil Juśkiewicz (Gąsiory FC, 3 gole).

Klasyfikacja strzelców

Piotr Paczka – 20
Damian Tylak – 14
Tomasz Łuczak – 14
Kamil Juśkiewicz – 9
Adam Wawrzyniak – 8
Klasyfikacja najlepszych zawodników

Piotr Paczka – 27
Marcin Duryński – 19
Filip Jasiecki – 17
Kamil Paczka – 17
Kamil Sakowski – 17
Norbert Naworski – 17
Tomek Łuczak – 17
Klasyfikacja najlepszych bramkarzy

Sebastian Pałucki – 15
Daria Marciniak – 14
Kacper Sikorski – 13
Łukasz Kobielski – 11
Robert Lewandowski – 9