Walka o strefę medalową Pucharu Konina za nami!

Za nami ćwierćfinałowe starcia Pucharu Konina, które nie przyniosły nam większych niespodzianek. Faworyci dwumeczów gładko ograli swoich rywali, dzięki czemu zameldowali się w półfinałach tegorocznych rozgrywek pucharowych w naszym mieście.
KS Elpak Konin – FC Katy (10:0, 7:2) -> awans ELPAK

W jednej z dwóch najciekawszych par ćwierćfinałowych mierzyły się ze sobą główny kandydat do zdobycia w tegorocznych rozgrywkach tytułu mistrzowskiego, czyli Elpak oraz aktualny jeszcze mistrz Konina – FC Katy. Jak się okazało, lider tabeli 1 ligi odniósł dwa pewne zwycięstwa, dzięki czemu zdobycie przez niego dubletu w tym sezonie jest coraz bliżej.

F.C Bianconeri – Stulejorze FC (1:3, 2:8) -> awans STULEJORZE

Hubert Kasprzak i spółka wygrali dwumecz z F.C Bianconeri, dzięki czemu mogli świętować awans do finału Pucharu Konina. Pokonując dwukrotnie zeszłorocznych finalistów rozgrywek pucharowych, udowodnili, że są czarnym koniem tegorocznych zmagań.

FC Potęgi – Zieloni Konin (5:7, 5:8) -> awans ZIELONI

Po kontrowersjach dotyczących zespołu Karola Guźniczaka, Potęgi podejmowały dobrze znamy im zespół Sebastiana Walczaka, czyli Zielonych Konin. Po dwóch dość wyrównanych spotkaniach awans uzyskali finalnie Zieloni, którzy w półfinale zmierzą się z KS-em Konin.

Gąsiory FC – KS Konin (2:2, 5:6) -> awans KS KONIN

Ostatni dwumecz to chyba najciekawiej zapowiadające się spotkania ćwierćfinałowe. Oba zespoły praktycznie nie mają szans na zdobycie mistrzostwa, więc za cel postawiły sobie zdobycie Pucharu Miasta. Zarówno jedno, jak i drugie starcie stało na wysokim poziomie, a rozstrzygnięcie nastąpiło w samej końcówce drugiego meczu, który zakończył się po myśli bardziej doświadczonych graczy Dawida Głowackiego. To właśnie oni zagrają w półfinale z Zielonymi, natomiast zespół Marcina Duryńskiego musi uzbroić się w cierpliwość i powalczyć o trofeum w przyszłym sezonie.

Pary półfinałowe

KS Elpak Konin – Stulejorze FC
Zieloni Konin – KS Konin
Mecze półfinałowe muszą zostać rozegrane najpóźniej do 12 czerwca.
Jednocześnie przypominamy o przestrzeganiu regulaminu rozgrywek.