Warta Konin bliska sprawienia sensacji – podsumowanie 11. kolejki

W 2. kolejce rundy wiosennej 1 ligi konińskiej dwa spotkania zostały przełożone na późniejszy termin, a jedyną aktywną drużyną z pierwszej serii spotkań okazał się KS KONIN. Zawodnicy biało-czerwonych zaczęli walkę o tytuł mistrzowski od mocnego uderzenia.

Warta 2015 Konin 4:6 KS ELPAK KONIN

Spotkanie między Elpakiem a Wartą rozgrywane było o godzinie, którą większość zawodników uważa jeszcze za noc po piątkowych wojażach. Drużyny zagrały o 9:30, a przebieg spotkania rozgrzewał atmosferę, zawodników i kibiców. Jak się okazało, drużyna Warty, po serii porażek w 1 lidze, była bliska sprawienia sensacji, gdyż większość meczu z Elpakiem układała się po jej myśli. Ostatecznie doświadczenie zawodników niebieskich pozwoliło im jednak odrobić straty i odnieść końcowe zwycięstwo. To oznacza, że Elpak wciąż jest w tym sezonie niepokonany i mimo drugiego miejsca w tabeli, jest faworytem w drodze po swój drugi tytuł mistrzowski w Koninie. W szeregach zielonych po spotkaniu nastał smutek i zdenerwowanie, ponieważ komplet punktów był na wyciągnięcie ręki. Warto jednak spojrzeć na spotkanie z innej strony. Potencjał Warty jest na tyle wysoki, że kwestią czasu jest, gdy szczęście się odwróci i licznik z punktami na jej koncie zacznie rosnąć.

KS KONIN 14:6 Gąsiory FC

KS KONIN jako jedyna drużyna w rundzie wiosennej podtrzymuje swoją aktywność. Jego rywalem była tym razem ekipa Gąsiorów, a spotkanie zgodnie z terminarzem odbyło się 6 marca. KS Konin nie pozostawił w nim żadnych złudzeń przeciwnikom, pokazując, że nie zamierza tanio sprzedać skóry w walce o tytuł mistrzowski. Ośmiobramkowa różnica to jeden z wyższych wyników w ostatnich spotkaniach 1 ligi.

KS ORLICO KONIN 0:3 FC KATY

Drużyna Orlico oddała kolejny mecz walkowerem. FC Katy znów dostają punkty za darmo. Czy to oznacza, że inne drużyny obawiają się aktualnych mistrzów Konina?

Dynamo Konin – AKP Konin

Mecz został przełożony na późniejszy termin.
Iskra Konin – FC Protezy 

Mecz został przełożony na późniejszy termin.