Wraca rywalizacja w 1 lidze konińskiej

Przed nami 1. kolejka spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej w Koninie w rundzie wiosennej. Ostateczny termin na wpisanie spotkania w terminarz przypada na niedzielę (28 lutego). Jakie starcia po przerwie zimowej zobaczymy na konińskich orlikach?

Gąsiory FC – Warta 2015 Konin

Gąsiory zajmują obecnie w tabeli drugą lokatę. Na koncie mają 27 punktów i bez wątpienia liczą się w walce o przepustkę na Mistrzostwa Polski. Beniaminek rozgrywek, czyli Warta 2015, jest natomiast ostatnią drużyną w stawce. Patrząc na to, wydaje się więc, że wynik spotkania jest przesądzony, tym bardziej że zawodnicy Warty, od kiedy awansowali do 1 ligi, nie zdobyli w czterech rozegranych meczach ani jednego punktu.

KS ELPAK KONIN – KS ORLICO KONIN

Starcie Elpak kontra Orlico to bratni pojedynek drużyn, które w składach mają wielu przyjaciół, do niedawna występujących w jednym zespole. Elpak jeszcze nie przegrał spotkania w tym sezonie, z kolei Orlico boryka się z brakami kadrowymi i nie wiadomo, w jakim składzie i czy wogóle wybiegnie na boisko w meczu z Elpakiem.

FC KATY – Iskra Konin

Mistrzowie Konina na swoim koncie zgromadzili do ten pory 27 punków i są trzecią drużyną z takim dorobkiem. Ich najbliższym rywalem będzie Iskra Konin, która zajmuje w tabeli siódmą pozycję. Ostatni pojedynek tych ekip rozegrany został 18 listopada 2015 roku zakończył się wynikiem 23:1 dla Katów.

FC Protezy – AKP Konin

Protezy i AKP dzieli w tabeli 6 punktów. Ci pierwszy zajmują piątą, a drudzy szóstą lokatę. Ostatni mecz pomiędzy nimi odbył się 23 grudnia 2015 roku i zakończył się remisem 7:7. Wcześniejsze spotkanie 10:4 wygrały z kolei Protezy. Jaki wynik padnie w ostatnim w tym sezonie starciu obu zespołów?

Dynamo Konin – KS KONIN

Dynamo Konin to beniaminek 1 ligi, a KS KONIN zajmuje obecnie w tabeli pozycję lidera. Debiutant ma za sobą bardzo aktywny okres w 2 lidze, natomiast KS zagrał ostatnio zaledwie parę razy. Tym razem oba zespoły spotkają się w meczu o najwyższą stawkę, po którym KS KONIN będzie chciał zwiększyć swoją przewagę nad resztą stawki. Dynamo, po sparingowym weekendzie, także liczy na pierwsze punkty w 1 lidze, więc zapowiada się naprawdę ciekawe widowisko.