Wygrana faworytów. Pogrom KS Konin- podsumowanie 15 kolejki

15 kolejka playarena Konin przyniosła nam zwycięstwa faworytów spotkań.

Aktualny lider rozgrywek, drużyna Dynamo Quatro Konin w meczu na szczycie kolejki pokonała Gąsiory FC 7 do 6, gromadząc 43 pkt. i utrzymała fotel lider. Gąsiory FC zanotowały spadek o jedna pozycję,  z dorobkiem 30 pkt. zajmują miejsce 5.

AKP Konin podejmowało niżej notowanego rywala i wygrało 3 do 0. Obecnie AKP zajmuje 9 miejsce w tabeli gromadząc 19 pkt. na koncie. Byle do Przerwy z dorobkiem 10 pkt. plasują się na miejscu 12.

Zwycięzca ubiegłorocznych rozgrywek KS Elpak Konin wygrał zdecydowanie w meczu z Zielonymi Konin 12 do 6. KS Elpak Konin posiadając 40 pkt. zajmuje miejsce 2 w tabeli, ze stratą 3 pkt. do lidera. Zieloni Konin zanotowali spadek o jedno oczko, i z dorobkiem 21 pkt. zajmują miejsce 8.

KS Konin rozgromił niżej notowanego rywala, drużynę Green Warriors aż 22 do 2 potwierdzając, że w tym sezonie na pewno się nie podda i będzie się starał nadrobić stratę punktową do dwóch drużyn zajmujących wyższą pozycję w tabeli. KS Konin po 15 kolejce plasuje się na  3 pozycji, ze stratą 6 pkt. do Elpaku, i 9 pkt.  do Dynama. Green Warriors posiadają niezmiennie 3 pkt. okupują 13  miejsce w tabeli.

Zacięty wynik bramowy padł w meczu pomiędzy FC Katami, a Husarią Izoserwis Konin. FC Katy mimo wyższej pozycji zajmowanej w tabeli zdołali wygrać tylko jedną bramką 6 do 5, z niżej notowanym rywalem. FC Katy zajmują 4 miejsce w tabeli, z dorobkiem 31 pkt i stratą 3 pkt do 3 miejsca (KS Konin). Husaria z 11 pkt.  zajmuje miejsce 11.

Blisko zdobycia swoich pierwszych punktów była drużyna FC Potęg, która minimalnie przegrała z F.C Bianconeri 9 do 10.  F. C Bianconeri z dorobkiem 18 pkt. plasują się na miejscu 10 w tabeli. FC Potęgi niezmiennie okupują ostanie miejsce.

F Buty przegrały znacznie z Jot-Ł-Konin 6 do 19. Obecnie F Buty z dorobkiem 27 pkt zajmują 6 pozycję, natomiast Jot-Ł-Konin z dorobkiem 23 pkt.  plasuje się o jedno oczko niżej (7 miejsce).

Po 15 kolejce zmagań co raz widoczniej zarysowuje się podział sił w tabeli, pod kontekstem walki o niższe i wyższe lokaty. W rywalizacji o podium ligi wydaje się, że powalczy kilka drużyn, co na pewno przysporzy emocji do końca rozgrywek w tym sezonie.