Znakomita forma lidera – podsumowanie 3. kolejki

3. kolejka 1 ligi konińskiej za nami. Kolejny raz w tym sezonie znakomity wynik zanotowali zawodnicy lidera konińskiej Ligi Nike Playarena, gromiąc KKS Chuwdu KKS. Bardzo ciekawie zapowiadało się także spotkanie KS Elpak Konin – Gąsiory FC, w którym beniaminek musiał uznać wyższość utytułowanego przeciwnika. W 3. serii potyczek odbyła się jeszcze tylko jedna konfrontacja. Starcie Iskra Konin – AKP Konin zakończyło się podziałem punktów. Niestety nie udało się rozegrać meczu KS Konin – KS Orlico Konin, ponieważ drużynie Orlico nie udało się zebrać minimalnej liczby zawodników do rozegrania spotkania.

Wyniki meczów 3. kolejki

Tradycyjnie o ponad tydzień terminarz wyprzedzili piłkarze FC Protezy, którzy rozegrali spotkanie z KKS Chuwdu KKS już 20 września. W ostatnim meczu przed rezygnacją z występów w lidze Chuwdu zostało rozgromione przez FC Protezy 16:3. W spotkaniu dwóch zespołów zajmujących miejsca w dolnej części tabeli, czyli Iskry Konin z AKP Konin, padł remis 5:5. Dla Iskry był to pierwszy punkt wywalczony na boisku w tym sezonie. Nie odbył się natomiast zaplanowany na środowy wieczór mecz KS Konin – KS Orlico Konin. Beniaminkowi 1 ligi nie udało się skompletować składu, dzięki czemu aktualny wicemistrz Konina zainkasował 3 punkty przez walkowera. 3. kolejka zakończyła się najciekawszym meczem tej serii spotkań, w którym KS Elpak Konin pokonał Gąsiory FC 8:5. Dla Gąsiorów była to pierwsza porażka w tym sezonie i dopiero 5 w 32 meczach rozegranych w historii występów w konińskiej Lidze Nike Playarena. Elpak, wliczając spotkania z poprzedniego sezonu, podtrzymuje świetną serię 11 wygranych z rzędu. Ostatnią tak dobrą passę zawodnicy Piotra Musiała osiągnęli w 2013 roku, kiedy wygrali 25 spotkań ligowych pod rząd, co do dziś jest rekordem konińskich rozgrywek. W 3. kolejce pauzowali piłkarze FC Katów, którzy mieli zaplanowany w terminarzu mecz ze Spartą Zdechłe Żółwie, wycofaną z rozgrywek pierwszoligowych.

FC Protezy 16:3 KKS Chuwdu KKS
20.09.2015, godz. 15:00  (Boisko przy Gimnazjum nr 6)

Iskra Konin 5:5 AKP Konin
27.09.2015, godz. 14:00. (Boisko przy Gimnazjum nr 7)

KS Konin 3:0 KS Orlico Konin (walkower)
30.09.2015, godz. 19:00 (Orlik przy Z.S. im. M.Kopernika)

KS Elpak Konin 8:5 Gąsiory FC
01.10.2015, godz. 19:00 (Orlik przy Z.S. im. M.Kopernika)
Najlepsza szóstka 3. kolejki

Jak się okazuje, Piotr Paczka całkowicie zdominował klasyfikacje indywidualne sezonu 2015/2016 w 1 lidze. Lider drużyny FC Protezy został zawodnikiem meczu zarówno w meczu 3. kolejki oraz w rozegranym 4 października meczu 4. kolejki z Iskrą Konin. Ponadto, w obydwóch meczach zdobył łącznie 15 bramek. Taki wyczyn oprócz trzeciej z rzędu nominacji do szóstki kolejki sprawił, że Piotrek znalazł się również na szczycie klasyfikacji strzelców oraz umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji najlepszych zawodników rozgrywek. W „TOP 6” kolejki po raz drugi znaleźli się za to bramkarz Kacper Sikorski (FC Protezy) oraz Mateusz Szymański (KS Elpak Konin). Linię defensywną uzupełnił kapitan AKP Konin Mateusz Nurkiewicz, który został zawodnikiem meczu z Iskrą Konin. Duet ofensywny stworzyli za to zdobywca 6 bramek w spotkania z KKS Chuwdu KKS – Tomasz Łuczak (FC Protezy) oraz strzelec hat-tricka w meczu z AKP – Rafał Pawlak (Iskra Konin).

Klasyfikacja strzelców 1 ligi

1. Piotr Paczka (FC Protezy, 20 bramek)
2. Damian Tylak (KS Konin, 14 bramek)
3. Tomasz Łuczak (FC Protezy, 14 bramek)
4. Kamil Juśkiewicz (Gąsiory FC, 6 bramek)
5. Adam Wawrzyniak (KS Elpak Konin, 6 bramek)
Klasyfikacja najlepszych zawodników 1 ligi

1. Piotr Paczka (FC Protezy, 24 punktów)
2. Tomasz Łuczak (FC Protezy, 18 punktów)
3. Kamil Paczka (FC Protezy, 18 punktów)
4. Kamil Sakowski (FC Protezy, 18 punktów)
5. Norbert Naworski (FC Protezy, 18 punktów)
Klasyfikacja najlepszych bramkarzy 1 ligi

1. Kacper Sikorski (FC Protezy, 12 punktów)
2. Sebastian Pałucki (Gąsiory FC, 11 punktów)
3. Robert Lewandowski (KS Konin, 9 punktów)
4. Daria Marciniak (AKP Konin, 8 punktów)
5. Łukasz Kobielski (FC Katy, 7 punktów)